„Ne változz mások miatt, változz magadért!” Foglalj időpontot!
Mert példaképekre mindannyiunknak szüksége van!
„Sikerek jönnek, de Te ugyanaz az ember maradsz.”
Benois de la Danse díj – nevezik ezt a tánc Oscarjának. De miért is vagyunk nagyon büszkék arra, hogy Balázsi Gergő Ármin tulajdonosa lehet ennek a díjnak?
Mert ő az első magyar, és ő a világ legfiatalabb balettművésze, aki a díj harminchárom éves története során ezt megkapta 2024-ben. Nagy megtiszteltetés volt számára egyáltalán a jelölés is, hisz előtte eddig tánclegendák vehették át a kis szobrocskát. „Azt hiszem, nekem tényleg az jelenti a legtöbbet, hogy haza tudtam hozni ezt a díjat Magyarországnak. Nagyon büszke vagyok rá!”
Egészen kicsi korában a sporttal kezdett el foglalkozni, majd bátyja balett tanulmányai és fellépései hozták meg neki is a kedvét a tánchoz: 7 évesen felvették a Magyar Táncművészeti Főiskolára. Az első időkben nehéz volt megszoknia az ezzel a szakmával járó fegyelmet, koncentrációt, koordinációt, de tehetsége hamar megmutatkozott. Olyan mesterei voltak, mint Dózsa Imre, Solymosi Tamás, Keveházi Gábor vagy ifj. Nagy Zoltán. A különböző versenyek, külföldi tanulmányutak pedig hozták magukkal a sikereket: 12 évesen már a New Generation Balettverseny győztese lett, ezután pedig megállíthatatlanul ívelt felfelé a pályája; és mivel egy jelenleg 28 éves fiatalemberről beszélünk, határ a csillagos ég.
Szerénysége, alázatossága azonban mindvégig jelen van ezeknek a sikereknek a feldolgozásában: „Sikerek jönnek, de Te ugyanaz az ember maradsz. Nagyon is motiválnak a díjak, de a munka mindig ugyanaz, életünk végéig tanulunk, hisz mindig van hová fejlődni. Amíg ezt érzed, addig érdemes csinálni. „
Színpadon több mint 30 szerepben táncolt már, elmondása szerint rabja lett a szakmának. „A szerepek megformálásakor teljesen megszűnök, mint magánember, egész lényemmel átalakulok azzá, akit épp a színpadon táncolok.”
Bár második otthona a színpad, az első még annál is fontosabb számára: a CSALÁD!
Példa számára, hogy szülei 16 éves koruk óta vannak együtt boldogan, hittel. A család az első – ez egy hatalmas húzóerő, az összetartás szimbóluma. Neveltetésében kiemelten fontos volt a tisztelet és alázat mind emberi mind szakmai téren.
Feleségét Csajkovszkíj: Diótörő c. műve próbáin ismerte meg. 21 évesen megnősült, 25 évesen pedig megszületett kisfia, így fiatalon lett apa. „Erre vágytam világ életemben, ez volt az álmom! Az biztos, hogy mindent alapvetően változtatott meg az a tény, hogy apa lettem. Egészen másképp élek meg helyzeteket, más dolgok bírnak jelentőséggel. Például sokkal könnyebben elengedem, nem foglalkozom a feszültségekkel, nem stresszelek előadás előtt annyira. Valahogy átalakult a fontossági sorrend, hiszen minden nap otthon vár a kisfiam, akit a lehető legjobban szeretnék nevelni.”
Bár rengeteget dolgozik, próbál, de a hétvége mindig a családé, a vasárnapi nagycsaládi közös ebéd kihagyhatatlan és megismételhetetlen.
Szupererőiként említette az alázatosságot és kitartást a munka iránt, a folyamatos tanulás/fejlődés iránti vágyát, valamint a családjába és magába vetett erős hitét.
Üzenetként korosztályának, a Z generációnak és a fiatalabb Alfa generációnak pedig ezt fogalmazta meg:
„Ha van befektetett munka, és hiszel magadban, az eredmény is jön. Az élettől ugyan nem várok előre semmit, de soha nem szabad megelégedni magaddal: meg kell küzdeni az álmaidért, ami magával hozza a pozitív változást.”
(Az interjú 2024. decemberében készült.)